top of page

"Things to buy in Kazimierz” jest częścią projektu „Maiseh” – programu interwencji artystycznych w przestrzeni publicznej (25.06 – 3.07.2022) przygotowanego specjalnie na  31. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, w ramach którego artyści z Izraela, Niemiec i Polski opowiadają swoją wersję krakowskich legend. Posłuchaj tych historii opowiadanych na ulicach Kazimierza przez 9 festiwalowych dni.

W ramach programu „Maiseh”, nazwanego od słowa w języku jidysz oznaczającego opowieść (מייסע), w przestrzeni publicznej opowiedzianych zostanie siedem legend. Te historie to sposób zmierzenia się ze stratą, nieszczęściem, zdradą i złamanym sercem. Dodadzą nam poczucia humoru, nadziei, odwagi i miłości. Połączą nas.

Pomiędzy 25 czerwca a 3 lipca artyści z Izraela, Niemiec i Polski opowiedzą swoją wersję krakowskich legend – w performansach, rysunkach, muralach, instalacjach dźwiękowych, warsztatach i listach. Posłuchaj tych historii opowiedzianych na ulicach Kazimierza.

 

Hadassa Goldvicht jest artystką interdyscyplinarną, obecnie mieszka i pracuje w Jerozolimie. W swojej pracy, która obraca się wokół języka i rytuału, przechodzi od wielkoskalowych interwencji publicznych z członkami społeczności i instytucji do dzieł tworzonych w domenie prywatnej. W ciągu ostatnich dwóch dekad jej prace były szeroko prezentowane. Znajdują się w najważniejszych kolekcjach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Jest absolwentką Rhode Island School of Design (2004) oraz School of Visual Arts w Nowym Jorku (2007).

HADASSAGOLDVICHT.COM

https://www.instagram.com/hadassagoldvicht/

Kuratorzy: Yael Sherill, Lianne Mol & Julia Kawka – Curatorial Collective for Public Art / Berlin, Meydad Eliyahu – HaMiffal / Jerozolima, Paweł Kowalewski – Festiwal Kultury Żydowskiej / Kraków

Redaktor: Annie Lopez

tłumaczenie: Klara Laudańska

Website designer: Eran Zirman

With much gratitude to my beloved Michal Goldvicht, Martin Schiller, Michael Rosenberg,

and David Offen for their generosity and memories.

 

Special thanks to Paweł Kowalewski, Meydad Eliyahu, Yael Sheril, Lianne Mol, Julia Kawka,

Janusz Makuch, Robert Gądek, Joanna Fabijańczuk

Aleksandra Trakul, and Olga Firlej, Annie Lopez, Klara Laudańska, and Eran Zirman for their wisdom and guidance throughout this project.

fkz_logo_eng.png
Obszar roboczy 20.png
Obszar roboczy 12 kopia 6.png
bottom of page